FANDOM


Program 1
8.25 Program dnia
8.30 Sobótka - magazyn dla młodych widzów a w nim m.in. porady choinkowe z ostatniej chwili oraz film: Czterej pancerni i pies (17): Klin
10.00 Historia dramatu polskiego - Gabriela Zapolska: Żabusia
11.45 Słuchaj razem z nami - kolędy polskie
12.15 W świecie ciszy
12.45 Przygody Ali-Baby i 40 rozbójników - film fab. prod. radzieckiej
15.00 Dziennik
15.15 A witajcie przyjaciele - program o zespole artystycznym SGGW Prommi
15.45 Galeria 30 milionów - Baśnie malowane Marii Dawskiej
16.15 Król puszczy - film przyrodniczy
17.00 Śpiewajmy od serca
17.30 Pieśni Moniuszki - śpiewa Ewa Gawrońska
18.00 Moja wigilia
18.30 Kolędy
19.00 Wieczorynka
19.30 Dziennik
20.00 Opowieść wigilijna - adaptacja opowieści wigilijnej Karola Dickensa w wersji musicalowej
22.00 Czas istnienia - spotkanie z Tadeuszem Hołujem
22.30 Walce Chopina w Żelazowej Woli - gra Lidia Grychtółówna
22.50 Kolędy z różnych stron

Program 2
9.00 NURT (Cywilizacja i kultura) - powtórz.
9.30 NURT (Matematyka) - powtórz.
10.00 NURT (J. polski) - powtórz.
10.30 Sobota w Dwójce - Powitanie
10.40 Sobota w Dwójce - Czym żyje kraj?
10.45 Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka: Błękitny ptak - film dla dzieci prod. francuskiej
12.20 Kalejdoskop filmowy Kino-Oko - Tajemnice dzwonu: Dzwon - Zygmunt
13.20 Wszystko jest sztuką - program rozrywkowy
14.00 Ogień strzeżony - reportaż filmowy
14.35 Krwawa Wigilia - reportaż Krzysztofa Kwinty
14.50 Sen o Konstantynie i jego słudze
15.10 Prawa ruchu: Zasłużony sukces - film seryjny prod. CSRS (ostatni odcinek)
16.10 Wigilijni goście
16.40 W powietrzu wszystko pachnie - recital M. Kiepury
17.05 Powstawanie człowieka - film dok. prod. angielskiej
17.55 Piosenki pod choinkę
18.25 Teatr Poezji - Wit Stwosz, poemat K. I. Gałczyńskiego
18.30 Malarskie impresje Marka Grechuty
19.30 Dziennik (wersja dla niesłyszących)
20.00 Ogólnopolski konkurs planistyczny im. Karola Szymanowskiego
20.50 Powrót - rep. film.
21.20 Tajemnice starego Krakowa - Krajobraz: Wesoła
22.00 Kino Dorosłych: Fortunata i Jacinta (4) - film seryjny prod. hiszpańskiej

ARD
10.30 Eine wunderbare Liebe
12.20 (BR) Kindergartenkonzert: Zirkus
12.55 Der Prinz vom Central Park
14.10 (BR) Peter und der Wolf
14.40 (SWF) Wir warten aufs Christkind
16.30 (WDR) Marco Polo (1)
18.00 (SFB) Trotz allem: die Freude
18.45 (BR) Das entschwundene Land
19.30 (SFB) Nun singet und seid froh
20.00 Tagesschau
20.05 (BR/SFB/WDR) Deutschland – heute Abend: 24. Dezember 1983
21.00 (WDR) Frau Juliane Winkler
22.40 (SFB) Katholische Mitternachtsmesse

ZDF
09.45 Programmvorschau
10.30 Johann Sebastian Bach
11.20 Hohenlohe
11.50 Nachbarn in Europa
14.05 Heute
14.10 Die Großen und die Kleinen
14.35 Bonjo, die kleine Katze
15.00 Taugenichts – der tapfere Ritter
16.20 Zu Bethlehem geboren
16.30 Heute
16.35 Puma, Luchs und Co.
18.00 Reisebilder aus der DDR
18.30 Weihnacht in den Bergen
20.00 Heute
20.05 Der Waldbauernbub
21.35 Heilige Nacht
22.40 Macht hoch die Tür, die Tor macht weit ...

Nord 3
15.30 Vorschau
16.00 Der Schluckauf
16.50 Was macht der Weihnachtsmann im Juli?
17.00 Lieder – Rhythmen – Melodien
17.45 Die Sendung mit der Maus (vom 18.12, ARD)
18.15 Stille Nacht, heilige Nacht
19.00 Aktuelle Stunde (West 3)
19.00 Wagner (2)
20.00 Tagesschau
20.05 Ludwig van Beethoven: Sinfonie Nr. 9 d-Moll
21.20 Leonardo da Vinci
22.45 Sendeschluss

Hessen Drei
16.00 Tönendes Blech
16.30 Der Schluckauf
17.20 Wunder der Erde (1)
18.05 Ein Herz und eine Krone
20.00 Internationale Weihnachtslieder
21.00 Wasser für Canitoga
22.50 Nimm dies kleine Angedenken
23.25 Sendeschluss

Südwest 3
17.00 Licht der Welt
17.45 Winter in Finnland
18.00 Eiserne Hochzeit – Eiserne Treue?
18.45 Erinnerungen an Weihnachten
19.35 Zu Bethlehem geboren ...
20.00 Internationale Weihnachtslieder
21.00 Sonnenwende
21.50 Frederic Chopin
22.20 Eglantine
23.40 Sendeschluss

Bayern 3
14.00 Vorschau
14.30 Prinz Bajaja
15.45 Kavik, der Schlittenhund
17.15 Das Taschenweltchen
18.00 In dulci jubilo
18.35 Meine Lieblingsgeschichte
18.45 Rundschau
19.00 Die Kathedrale von Chartres
20.00 Weihnachtskonzert
21.00 Pygmalion
22.30 Z.E.N. Zur Weihnacht
22.35 Als all’ und jedes schlief ...
23.05 Sendeschluss

DDR 1
09.25 Aktuelle Kamera
10.00 Flimmerstunde. Märchenrätsel
10.30 Der Ausreißer. Trickfilm
10.45 Pfiff
11.00 Kalman-Klänge
11.30 In den Strömen
13.00 Nachrichten
13.10 Seiffener Spielzeug
13.30 Musik – Vergnügen – Abenteuer
13.50 Berliner Blumenschau 1983
14.15 Lieber, guter Weihnachtsmann
15.15 Zu Besuch im Märchenland
15.45 Ihr Leitle, freit eich alle
16.30 Wenn verschneit sind Wald und Flur ...
17.00 Aladin und die Wunderlampe
18.00 Lieder zum Fest
18.50 Das Geheimnis der sieben Schachteln
19.05 Überall soll Freude sein
19.30 Aktuelle Kamera
20.00 Sabine Kleist, 7 Jahre ...
21.10 Serenade bei Kerzenschein
21.45 Das Böse unter der Sonne
23.40 G.F. Händel. Friedensode
00.10 Orgelmusik

DDR 2
11.00 Märchenzirkus
12.15 Schnattern ausdrücklich erwünscht
12.45 Da liegt Musike drin
14.15 „Friede sei ihr erst Geläute“
15.00 Im Schloss und im Dorf
16.30 Musikalische Präsente
17.45 Nachrichten
17.50 Das Geheimnis der sieben Schachteln
18.05 Nicht wie Hund und Katze. Erfahrung mit Tieren
18.55 Nachrichten
19.00 Geschichte vom Olymp
19.30 Eine Saison im Ewigen Eis (1)
20.00 Stella – einem Stern gewidmet
21.30 Aktuelle Kamera
22.00 Johann Sebastian Bach: Weihnachtsoratorium

ORF 1
09.00 Frühnachrichten
09.05 Die letzten Paradiese der Pferde
09.50 Zuckermanns Farm
11.25 P.J. und der Junge aus dem Weißen Haus
12.10 Ein weißer Seebär im nördlichen Eismeer
13.00 Licht ins Dunkel
13.25 Das Zauberwölkchen
14.20 Daniel und die Feen
15.30 Mister Horatio Knibbles
16.30 Als all und jedes schlief
17.00 Evangelische Christvesper aus Schladming
17.30 Geschichte vom alten Blechspielzeug
18.30 Guten Abend am Samstag ... sagt Heinz Conrads
19.00 Österreich-Bild mit Südtirol – aktuell
19.30 Zeit im Bild
19.50 Das Wort zum Heiligen Abend
20.00 Mich aber mahnt die Weihnachtszeit
20.15 Familienrat (6)
21.15 Mütter
22.00 Wir sind keine Engel

ORF 2
08.45 Licht ins Dunkel
19.30 Zeit im Bild
19.50 Das Wort zum Heiligen Abend
20.00 Licht ins Dunkel. Resümee
20.15 Der Waldbauernbub
21.45 Weihnachten mit Weltstars
22.50 Mitternachtsmette

SF DRS TV
14.00 Snowy, Chilly, Motley – meine Tiere und ich
14.50 Das neunte Herz
16.20 Weihnachtslieder aus aller Welt
16.45 Sie folgen einem Stern
17.45 Gschichte-Chischte
17.55 Tagesschau
18.00 Macht hoch die Tür, die Tor macht weit
18.45 Weihnachten mit Hermann Prey
19.30 Tagesschau / Das Wort zum Sonntag
19.50 Weihnachtsmosaik
21.20 Tagesschau
21.30 Jede Frau braucht einen Engel
23.15 Duke Ellington: Mein Vermächtnis ...
00.00 Mitternachtsmesse